Hakkımızda


1994 yılında Bursa Kayapa Sanayi Bölgesi’ nde 5.500 m2 kapalı alanda kurulan POLTEKS, üretim hayatına poliüretan ve kauçuk esaslı makine parçalarının üretimi ile başlamıştır. Daha sonra silindir konusunda uzmanlaşan POLTEKS birçok sektöre silindir üretimi yaparak bu konudaki tecrübesini ve bilgi birikimini artırmıştır. Zaman içerisinde makine parkurunu da geliştiren POLTEKS 2000 mm çap ve 10000 mm boy kapasitesi ile silindir üretimi konusunda sektörde kendine iyi bir yer edinmiştir.

Daima ileriye dönük projelere imza atan POLTEKS tekstil makinalarında yaşanan gelişmeler doğrultusunda 2001 yılında Bursa’ da silindir esaslı tekstil makinaları üretimine başlamıştır. Kalender Makinası ile başlayan makine serüveninde ürün portföyüne daha sonra Pad Batch, Kaplama Hattı Kalenderi, Ezme Kalenderi, Sıkma Fuları, Kauçuk Blanketli Kalender, Örgü Kumaş Kalenderi, Laboratuvar Kalenderi ve Özel Makinalar eklenmiştir. Firmamız şu anda yaklaşık 10.000 m2 kapalı alanda tekstil sektörü için Tekstil Makinaları, bir çok sektör için (tekstil, demir-çelik, alüminyum, kağıt, ağaç, ambalaj, plastik, deri) Silindir ve otomotiv sektörü için Süspansiyon Takozu üretimlerini yürütmektedir.

Türkiye’ de 1994 yılında faaliyetlerine başlayan POLTEKS, 2001 yılında Avrupa pazarına hitap etmek için Romanya’ da faaliyet gösteren POLTEKS firmasını ve 2008 yılında Asya pazarına hitap etmek için Özbekistan’ da faaliyet gösteren SUPERROLL firmasını kurarak Dünya pazarından aldığı payı artırmayı başarmıştır.

hakkımızda

Öneri ve şikayetler için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.