Tekstil sektöründe, işlemlerin hızlandırılması ve kaliteli işçilik çıkarılması için birtakım makinelerin özelliklerinden faydalanılmaktadır. Kalender makinasi de bu malzemelerden bir tanesidir. Kumaşa parlaklık kazandıran bu alet, tekstil sektörünün olmazsa olmaz hizmetini sunar. Kumaşın daha düz ve akıcı görünmesinde etkin bir role sahip olan bu makineler ipliklerin arasındaki boşlukları kapatmayı sağlar. Kumaşın pürüzsüz bir görünüme sahip olmasını sağlar ve böylece daha kaliteli bir kumaş ortaya konulmaktadır. İpliklerin, sıcaklık ve basınçlar bir araya gelerek sıkıştırılmasını sağlayan makine başarılı tekstil faaliyeti ortaya koyar.

Silindirlerin hareketleriyle faaliyet gösteren bu mekanizmalar ile sorumluluğunuzda olan kalenderleme işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşlenmesinden sorumlu olduğunuz kumaşların bütün ve parlak bir görünüme sahip olmasında aktif bir rol oynar. Bu makinelerin sağlam ve dayanıklı olmaları oldukça önemli birer ayrıntıdır. Tekstil atölyelerinde bu makineler sıkça kullanılmaktadır. İşlemleri hızlandıran ve mevcut sürece pratiklik kazandıran bu sistemler sayesinde sizler de atölyenizde kusursuz bir işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Tekstil sektöründe kullanılan birçok makine bulunmaktadır. Bu makineler; kişilerin işlem sonunda başarı elde edebilmelerinde öncü bir rol oynarlar. Kusursuz kumaş kalitesine sahip olan parçaların elde edilebilmesi için bu makinelerin sorunsuz bir şekilde işlemesi gerekir. Alanında uzman bireyler tarafından işletilen bu makineler ile sizler de atölyenizde kusursuz bir tekstil çalışması gerçekleştirebilirsiniz. Kalenderleme işlemini gerçekleştiren makineler ile kumaşların parlar ve sağlıklı görünümlere sahip olmasına imkan tanıyabilirsiniz. Bu doğrultuda kaliteli ürünlerin imalat edilmesinde kalenderleme işleminin payı oldukça büyüktür.

Kalender Baskı Makinası

Tekstil atölyelerinde birçok makine ve yardımcı eleman kullanılır. Bu mekanizmaların profesyonel bir şekilde hizmet sunabilmesi için kaliteli olması ve doğru bir şekilde kullanılması önerilmektedir. Kullanma talimatlarına uyarak kullandığınız makinelerden alacağınız verim maksimum seviyede olur.

Kalender baskı makinası ‘da  bu doğrultuda kullanılması gereken makineler arasında kabul edilebilir Kumaşların pürüzsüz ve parlak bir görünüme sahip olmasında etkili olan bu makineler tekstil piyasası için önemli bir misyon üstlenmektedir. Farklı yıllarda üretilen bu makineler farklı özellikleri de bünyesinde barındırır. Sıcaklık ve basınç değerlerinin farklılaşması bu makineleri birbirinden ayıran en önemli özelliklerden bir tanesidir.

Temelde kumaşın daha estetik bir görünüme kavuşmasını sağlayan kalenderleme makineleri birçok tekstil atölyesinde bulunur. İplikler arasındaki boşlukların doldurulmasını ve daha bütüncül bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır. Kumaşın iki silindir arasından geçirilerek parlak bir görünüm elde edilir. Bu silindirlerin birinin büyük birinin küçük olması gerekmektedir. Aynı şekilde silindirlerden bir tanesinin çelik diğerinin ise elastik olması önemlidir. Basınçla ezilen kumaş olabildiğince düz ve pürüzsüz bir görünüme kavuşur. Bu da kumaşın daha kolay bir şekilde işlenmesine imkan tanımaktadır.

İpliklerin ezilerek bir bütün haline gelmesinde önemli bir role sahip olan bu makineler ile tekstil faaliyetlerinize hız kazandırabilirsiniz. Bu makineler işlem gerçekleştirirken sıcaklık ve basınçtan da faydalanır. Basınçla doğru orantılı olarak kalenderleme işleminden alınan sonucun başarısı da artar. Bu sebeple sizler de yüksek basınçlı bir makine ile kumaşlarınıza istediğiniz pürüzsüzlüğü ve parlaklığı kazandırabilirsiniz. Kullanım talimatlarına uyarak kullanmanız makineden alacağınız verimi artıracağı gibi uzun süre kullanım imkanı da sunar.

Kalender Makinasi Fiyatları

Farklı yapı ve özelliklerde bulunan bu makinelerin kullanımı gelişen teknolojiyle birlikte artış göstermektedir. Birçok tekstil atölyesi ellerinde bulunan kumaşların daha göz alıcı formlara bürünebilmesi için kalenderleme işlemlerinden geçirir. Bu da kumaşa estetik bir görünüm sunar. Kalenderleme işlemi gerçekleştirilirken kullanılacak olan kumaşın yapısı, makinenin silindir boyutu, silindirlerin yüzeyleri önemli etkilere sahiptir. Bu sebeple işlem gerçekleştirilirken tüm faktörler göz önünde bulundurulmalı ve buna uygun işlem gerçekleştirilmelidir.

Kalenderleme işlemi esnasında baskı gerçekleştirmek istiyorsanız; gofraj kalenderleme tekniğini gerçekleştirebilecek bir makineye ihtiyacınız bulunmaktadır. Merserize parlaklığını elde etmek için ise simli kalenderleme işlemlerinden faydalanılır. Tüm bu uygulamaların kusursuz bir şekilde gerçekleştirilebilmesi için kaliteli bir makineye ihtiyaç duyulmaktadır. Sizler de tekstil atölyenizde işlem sınırı yaşamadan kusursuz bir çalışma ortaya koymak istiyorsanız bu makinelerden edinebilirsiniz. Kullanma talimatlarına uyarak işlem gerçekleştirdiğiniz bu makineler ile tekstil faaliyetlerinize profesyonellik kazandırabilirsiniz.

Gelişen teknolojik imkanlar dahilinde tekstil sektörü de imalata hız kazandırmak adına birtakım makinelerden faydalanır. Kalender makinesi de bu makinelerden bir tanesidir. Oldukça ağır ve maddi olarak da değerli bir mekanizmadır. Bu makine ile tekstil atölyelerinde gerçekleştirilen işlemler profesyonel bir hal almaktadır. Sizler de mevcut işlemlerinizi hızlandırmak, daha başarılı ve daha kaliteli sonuçlar ortaya çıkarmak istiyorsanız bu makinelerin avantajlarından faydalanabilirsiniz. Uygun fiyatlara temin edeceğiniz bu sistemlerin üretim yılı, menşei ve teknik özellikleri fiyatını etkileyen unsurlardandır.

Polteks, hızla gelişen modern tekstil dünyasında kumaşta son işlemlerin iyileştirilmesi, verimliliğin ve kalitenin artırılması amacıyla, mühendislik ve laboratuvar çalışmaları sonucunda müşterilerin istekleri doğrultusunda klasik ve şişme silindirli tekstil kalenderlerini üretmektedir.

MAKİNADAKİ EKİPMANLAR

- Otomatik dikiş kontrol sistemi
- Bütün metalleri algılayabilen metal detektörü
- Statik elektrik alıcı sistem
- Elektrikli (kuru, yağlı veya sulu), kızgın yağlı veya kızgın buharlı ısıtma sistemi
- Kenar tutucu sistem
- Sancır sistemi
- Hassas gergili sarım ve boşaltma sistemi
- Dok ve pastal sistemi

KULLANILAN SEKTÖRLER

- Gömleklik kumaşlar
- Ev tekstili (Nevresim, çarşaf) kumaşları
- Denim kumaşlar
- Pantolon, ceket ve dış giyim kumaşları
- Filtre kumaşları
- Paraşüt kumaşları

 

OPTIM

DELUXE

DELUXE plus

Maksimum çalışma kuvveti (kg/cm)

250

350

450

Çalışma hızı(m/min)

5 – 70

5 – 90

5 - 90

Maksimum kumaş genişliği (mm)

2400

4000

4000

Maksimum çalışma sıcaklığı (C)

200 – 250

200 – 250

200 – 250

Polyamid silindir tipleri

Klasik / S-Roll

Klasik / S-Roll / Nippol-I

Klasik / S-Roll / Nippol-I

Kalender Makinası Teknik Görseli

FİYAT TALEP FORMU

DİĞER MAKİNALARIMIZ


Pad Batch
Pad Batch
Ekspander Silindir
Ekspander Silindir
Sıkma Fuları
Sıkma Fuları
Kaplama Hattı Kalenderi
Kaplama Hattı Kalenderi

Öneri ve şikayetler için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.