Tekstil makinalarından olan Kalender Nippo kumaş üzerinde son yapılan işlemleri geliştirmek için üretilmiştir. Gittikçe büyüyen tekstil sektörü içerisinde bu tarz makineler oldukça büyük önem taşımaktadır. Nippo makinesi kumaş kalitesinin iyileştirilmesini ve verimliliğin arttırılmasını hedeflemektedir. Makine kumaş üzerinde işlem yaparak bu özellikleri daha iyi hale getirmektedir. İki farklı şekilde üretilen makine müşterinin isteği üzerine üretiliyor. Şişme silindirli ve klasik şekilde üretilen iki farklı seçeneği bulunuyor.

Makine tekstil sektöründe oldukça geniş ve çeşitli bir şekilde kullanılmaktadır. Normal günlük kıyafet ürünlerinden paraşüt kumaşlarına kadar geniş bir şekilde kullanılmaktadır. Denim kumaşlar ve filtre kumaşları gibi birbirinden çok farklı sektörlerde kullanıldığını söyleyebiliriz. Kumaşlar tamamen günlük kıyafet için kullanılırken filtre kumaşları endüstri için üretilmektedir. Oldukça verimli şekilde çalışan makinenin birçok farklı sektöre hizmet ettiğini söyleyebiliriz.

Kalender makinesi olarak öne çıkan makinenin birçok farklı kumaş üzerinde işlem yapabilmesi mümkün.  Farklı kumaşlar üzerinde çalışabilen makine birçok farklı sektöre hizmet sunuyor. Laboratuvar çalışmaları ile üretilen makine müşteriye göre düzenlenerek son teknoloji bir şekilde üretiliyor. Kalitenin arttırılmasını sağlayan makine oldukça dayanıklı kumaşlar üzerinde de işlem yapabiliyor. Bu sayede makine güvenlik için üretilen tekstil sektöründe de kendine yer bulabiliyor. Kalender makinesi verimlilik ve çok yönlülük açısından oldukça etkili şekilde çalışabiliyor.

Kalender Nippo Nedir?

Kalender makinesi olan Kalender Nippo yüksek verimliliği ve üst düzey teknoloji ile birçok sektör içerisinde kullanılabiliyor. Tekstil sektörü ve tekstilin alt sektörleri arasında yer bulan makine farklı şekillerde üretilebiliyor. Kalitenin arttırılması amacı ile kullanılan makine verimliliği de yüksek derecede arttırıyor. Dayanıklı kumaşlar üzerinde çalışabilen makine paraşüt kumaşları üzerinde de çalışabiliyor. Kalender makineleri içerisinde çok yönlülüğü ile dikkat çeken Nippo müşteri isteği doğrultusunda özelleştirilebiliyor. İki farklı seçenek ile üretilebilen makine müşteri isteğine göre üretiliyor.

Makine içerisinde birçok farklı ekipman bulunmaktadır. Bunlar içerisinde metal dedektörü ve otomatik dikiş kontrol sistemi de yer alıyor. Makine içerisinde farklı şekillerde çalışabilen ısıtma sistemi de bulunuyor. Elektrikli, kuru veya yağlı şekilde ısıstma yapabilen buharlı sistem kumaş üzerinde işlem yapabiliyor. Kenar tutucu sistem gibi ek donanımlar ile makine oldukça verimli bir şekilde çalışabiliyor. İçerisinde birçok farklı donanım stabil bir şekilde çalışmakta. Hassas gergili sarım sistemi kumaşa zarar vermeden işlem yapmaya olanak sağlıyor. Aynı zaman da statik elektrik alıcı sistem ile kumaş üzerinde biriken statik yük boşaltılıyor. Kauçuk blanket kullanan efekt sistemi tekstil malzemeleri üzerinde farklı şekilde çalışabiliyor.

Kalender Nippo Nerelerde Kullanılır?

Tekstil malzemelerinin hemen hemen hepsinde işlem yapabilen Kalender Nippo çok yönlü bir makine. Kullanılan sektörler içerisinde tekstil ve tekstilin alt sektörleri yer alıyor. Daha farklı olarak ise güvenlik kumaşları ve paraşüt kumaşı üzerinde çalışabildiğini söyleyebiliriz. Nippo içerdiği farklı donanımlar sayesinde birçok sektör içerisinde kendine yer bulabiliyor.

Farklı kumaşlar üzerinde işlem yapabilmesi onu birçok sektör içerisinde kullanılabilir hale getiriyor. Makine aynı zamanda denim kumaşlar ve gömlek kumaşları gibi günlük tekstil ürünleri üzerinde de çalışabiliyor. Pantolon, ceket ve diğer dış giyim kumaşlar için de Nippo makinesini tercih edebilirsiniz.

Hassas bir şekilde çalışan makine farklı kumaşlar üzerinde kumaşa zarar vermeden işlem yapabiliyor. Tekstil ürünleri üzerinde çalışan hemen hemen tüm firmalar içerisinde makineye rast gelebilirsiniz. Üstün verimliliği ile kumaş kalitesini arttırmak üzerine çalışan makine kalender makinelerine kıyasla çok daha gelişmiş. Üst düzey tüm teknolojiler ile donatılmış olan makineyi birçok farklı sektör içerisinde tercih edebilirsiniz.

Polteks olarak, kalenderlerde ve fularlarda kullanılan özel silindirlerin komple imalatını ve bakım-revizyonunu yapmaktayız. Bu konuda tecrübeli çalışanlarımız ile müşterilere teknik destek sağlamakta olup gerektiğinde yerinde devreye alma ve servis hizmetleri de vermekteyiz.

- Pad batch boya fuları silindirleri (S-Roll) - Ram giriş fular silindirleri (S-Roll) - Yıkama makinaları sıkma fular silindirleri (S-Roll) - Kalender polyamid silindirleri (S-Roll) - Kalender polyamid silindirleri (Nippol-I)

Kalender Nippol-I-II Teknik Çizimi

FİYAT TALEP FORMU

DİĞER MAKİNALARIMIZ


Şişme Silindir
Şişme Silindir
Örme Kumaş Kalender Makinası
Örme Kumaş Kalender Makinası
Kaplama Hattı Kalenderi
Kaplama Hattı Kalenderi
Özel Makinalar
Özel Makine

Öneri ve şikayetler için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.