Soğuk boyama hizmeti sunan pad batch makinesi, atölyeler de ve fabrikalar da sıklıkla kullanılır. Genel olarak tekstil sektöründe tercih edilen makine, kullanışlı ve işlevseldir. Pad batch yöntemi, emdirme yöntemi boyutuna göre yapılır. Yani, bir kumaşın boyar madde çözeltisini ayarlayarak, emdirme yöntemi kapsamına göre yapılmaktadır. Sonuç olarak pad batch, çözülme ve sıkılma işlevleri ile hizmet sunan bir boya yöntemidir.

Pad batch işlemleri kapsamında ilk olarak emdirme için kullanılan flord makinesi kullanılmaktadır. Flord makinesinde incelik amaçlı emdirilen kumaşlar, yıkama ve fikse makineleri gibi işlevsel makinelerden geçer. Bu makineler de kumaşlar emildikten ve yıkandıktan sonra, yıkama ve emilme işlemleri tamamlanır. Özellikle bu kapsamda dikkat edilmesi gereken husus, emdirme yönteminde yapılan flörtte oldukça önemli olduğundan özen göstermek gerekir.

Fulard makinesinde temizlenme işlemleri tamamlanan kumaşlar, ardından fikse geçer. Bununla beraber, yıkama tamamlayıcısının da işlemleri tamamlanan kumaşlar, pek çok tamamlayıcı da da görevleri tamamlanır. Söz konusu pad batch, soğuk bekletme olarak da tanımlanmaktadır. Buradan da anlaşılacağı üzere pad batch sistemi, tekstil kapsamında soğuk bekletme üzerine hizmet vermektedir.

Pad Batch Nedir?

Pad Batch, tekstil sektöründe kullanılan ve soğuk boyama hizmeti sunan bir makinedir. Tekstil kapsamında oldukça işlevsel olan makine pek çok özelliği de içeriğinde barındırıyor. Emdirme ve soğuk bekletme olarak adlandırdığımız pad batch, kısacası bir tekstil baskı makinesi olarak da bilinir. Sonuç olarak bu makine, tekstil kapsamında ki her türlü kumaşın, soğuk boyama ile renklendirilmesini sağlamaktadır.

Bir tekstil baskı makinesi olan pad batch, oldukça işlevsel olarak çalışan bir makinedir. Buradan da anlaşılacağı üzere her türlü soğuk boyama işlemlerini profesyonel bir şekilde sağlıyor. Özellikle soğuk boyama kapsamında çok gelişmiş bir yöntem olarak karşımıza çıkan Pad bitch, sistemsel olarak çalışmaktadır. Buna bağlı olarak da tekstil sektöründe çok avantajlı bir makine olduğunu kanıtlıyor. Pad batch makinesi, sıkma silindirleri, rolik sarma sistemi ve emdirme fulardı’ndan oluşur.

Birçok sistem üzerine kurulu olan pad batch makinesi kapsamında, bütün işlemler uygulama sırasıyla yapılır. Bu bağlamda ilk olarak, tekstil gereçlerine ait terbiye maddesiyle ya da tekstil gereçlerinin boyar maddesi olan flottesitle açık bir şekilde emdirilmektedir. Buna bağlı olarak da emdirilen bütün gereçler, bir levende profesyonel bir şekilde sarılır.  Levendin üzeri hava geçirmeyecek bir şekilde plastik bir vualet yardımıyla örtülmektedir. Ardından, örtülmüş olan kumaş sargısının sürekli bir şekilde döndürülmesi gerekmektedir. Bu döndürme işlemi sırasına 20 ile 30 derece sıcaklık uygulanmalıdır. Yine bu uygulama ortalama 2 ile 24 saat arasında bekletilmek durumundadır. Son olarak da bekleme süresinin sonunda yıkama işlemine devam edilmektedir.

Kumaş Baskı Makinası Pad Batch Özellikleri

Kumaş baskı makinesi bad patch, tekstil alanında kullanılan bir baskı makinesidir. Soğuk boya işlevi sunan bu makine, soğuk bekletme makinesi olarak da adlandırılabilir. Bir diğer emdirme yöntemi ile karşımıza çıkan pad batch makinesi, oldukça özellikle bir makinedir. Teknolojik kapsamda gelişmiş ve buna bağlı olarak iyi hizmet sunan bir baskı makinesi diyebiliriz.

Kumaş baskı makinesi, emdirme fulardı, sıkma silindirleri ve rolik sarma düzeneği kapsamında kurulmuştur. Buradan da anlaşılacağı üzere, oldukça sistemsel bir baskı makinesidir. Bilhassa gelişmiş sistem üzerine kurulmasından dolayı, tekstil atölyelerine de çok sağlıklı ve profesyonel bir hizmet sunacaktır. Pad batch sistemi, çeşitli terbiye makineleri kapsamında da gelişmiş bir şekilde hizmet sunar.

Tekstil Baskı Makinası Nedir?

Tekstil baskı makinesi, adından da anlaşılacağı üzere, tekstil alanında kullanılan bir çeşit baskı makinesidir. Tekstil materyalleri, silindirler gibi birçok isim kapsamında karşımıza çıkan makine, tekstil alanında sıklıkla kullanılır. Özellikle tekstil atölyelerinde olmadan olmaz bir makine diyebiliriz. Bu bağlamda tekstil baskı makinesi, her tekstil atölye ve fabrikalarında kullanılan bir makinedir.

Tekstil baskı makinesi, bir diğer adı ile pad batch, soğuk boyama hizmeti sunar. Tekstil kapsamında ki bütün kumaşlara, soğuk boya baskısı uygulayan makine, oldukça kaliteli olarak da üretilmektedir. Özellikle çok önemli bir baskı makinesi olduğundan, işlevsel olmasına da önem verilmektedir. Buna bağlı olarak da oldukça işlevsel olan pad batch, teknoloji dünyasının cazip makinesidir.

Pad batch boyama tekstil sektöründe açık endeki kumaş boyama metotlarından biridir. Pad batch boya makinası da bu boyanın yapıldığı, tek seferde uzun metrajların ekonomik olarak boyandığı, partiler arası renk farklarını minimize eden ve kırıksız boyama gerçekleştirilen makinadır.

MAKİNADAKİ EKİPMANLAR

- Otomatik dikiş kontrol sistemi
- Bütün metalleri algılayabilen metal detektörü
- Statik elektrik alıcı sistem
- Elektrikli (kuru, yağlı veya sulu), kızgın yağlı veya kızgın buharlı ısıtma sistemi
- Kenar tutucu sistem
- Sancır sistemi
- Hassas gergili sarım ve boşaltma sistemi
- Dok ve pastal sistemi

KULLANILAN SEKTÖRLER

- Gömleklik kumaşlar
- Ev tekstili (Nevresim, çarşaf) kumaşları
- Denim kumaşlar
- Pantolon kumaşları
- Havlu kumaşları - Dış giyim kumaşları

 

POL PAD BATCH

Maksimum çalışma kuvveti (kg/cm)

60

Çalışma hızı (m/min)

5 – 70

Maksimum kumaş genişliği (mm)

3600

Kauçuk silindir tipleri

S-Roll

Pad Batch Teknik Görseli

FİYAT TALEP FORMU

DİĞER MAKİNALARIMIZ


Kalender Nippol-I-II
Kalender Nippol-I-II
Kaplama Hattı Kalenderi
Kaplama Hattı Kalenderi
Kalender Makinası
Kalender Makinası
Sıkma Fuları
Sıkma Fuları

Öneri ve şikayetler için formu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.