Hizmetlerimiz

Kauçuk Silindir Kaplama

Kauçuk hamurunun kükürtle birlikte etkileşime girmesi ile kauçuk kaplama ortaya çıkar. Ayrıca içine bazı dolgu maddeleri ve renk alması için pigmentler katılır. Dolgu maddeleri kauçuğa yumuşaklık sağlar. Kauçuk miktarı bu malzemeler ile bir araya geldiğinde %35 oranının altında olmamalıdır. Kauçuk kaplama, kendi içerisinde 2 gruba ayrılır. İlk grup homojen kaplamalardır. İkinci grup ise, birkaç tabakanın […]

Kauçuk hamurunun kükürtle birlikte etkileşime girmesi ile kauçuk kaplama ortaya çıkar. Ayrıca içine bazı dolgu maddeleri ve renk alması için pigmentler katılır. Dolgu maddeleri kauçuğa yumuşaklık sağlar. Kauçuk miktarı bu malzemeler ile bir araya geldiğinde %35 oranının altında olmamalıdır.

Kauçuk kaplama, kendi içerisinde 2 gruba ayrılır. İlk grup homojen kaplamalardır. İkinci grup ise, birkaç tabakanın bir araya gelmesi ile oluşur. Hafif bir sirkülasyona uygun olan kauçuk kaplama, estetik bir görüntü elde edilmek istenen yerlerde de kullanılır. Ayrıca dayanıklı bir madde olan kauçuk, yüzey ve döşemelerde sık sık kullanılır.

Oldukça dirençli ve kolay eskimeyen bir malzemeden yapılır. Kimyasal maddelere de dayanıklı olan kauçuk kaplamalar, suya da dayanır. Yürüme alanları için güven ortamı oluşturur. Yürürken ses çıkarmaz bir yapı elde etmenizi sağlar. Hiçbir şekilde mikrop barındırmaz.

Elektrik direncine de sahip olan kauçuk, ses yalıtımını çok güzel sağlamaktadır. Kauçuk, rulo ve düz şekilde üretilerek, satışı da bu şekilde sağlanır. Desenleri genellikle kare ve yuvarlak şekillerde olmaktadır.

Kauçuk kaplama örneğine daha çok parklarda rastlanır. Güzel görünüşünün yanında elastik olması da kullanım açısından tercih sebebidir. İstenilen rengin elde edilmesi için kauçukta, bazı lifler ve pigmentler kullanılmaktadır.

Bünyemizde geliştirdiğimiz formülasyonlar ile en zor şartlarda çalışmaya uygun kauçuk kaplamalar yapılmaktadır.

Kauçuk Kaplama Çeşitlerimiz

 1. Tabii Kauçuk
 2. Hypalon
 3. Nitril
 4. Neopren
 5. Ebonit
 6. Hidrojene Nitril
 7. EPDM
 8. Silikon
 9. POLTEKS Özel Formülasyonları

Karışımlarımızda; yüksek sıcaklık, kimyasal direnç, mekanik mukavemet,yüksek baskı ve kuvvet antistatik özelliklerin yanısıra müşteri isteklerine göre formüller geliştirilmektedir.

Sertlik Aralıklarımız
Sertlik aralığı
25-100 SHA, (0-100 pj. )
(45 ShD – 85 ShD)
Üretim kapasitesi
Ø1500 x 8000 mm

Hizmetlerimiz
Maecenas tincidunt accumsan mi a dictum. Ut id nibh eu ante aliquam varius.
Ar-Ge Merkezi

İş ortaklarımıza en son teknolojileri sunmaya ve geleceğe yönelik sürdürülebilir bir tekstil endüstrisi için yenilikçi çözümler üretmeye odaklanmaktayız.

KEŞFET
 • Makina Tasarımı ve Geliştirme
 • Verimlilik ve Performans Optimizasyonu
 • Malzeme ve İşleme Teknolojileri Araştırmaları
 • Otomasyon ve Dijitalleşme Çalışmaları
 • Sürdürülebilirlik ve Çevre Dostu İnovasyonlar