Hizmetlerimiz

Silindir Taşlama

Polteks Makina olarak, endüstri alanında önemli bir işlem olan silindirik taşlama hizmetini sunmaktayız. Silindirik taşlama metoduyla, silindir parçaları, merdaneler ve çelik gibi malzemelerin işlenmesini başarıyla gerçekleştiriyoruz. Taşlama işlemiyle geometrik olarak silindir şekline sahip parçaların yüzeyinde düzeltmeler ve işlem yapma imkanı sağlıyoruz.

Polteks Makina olarak, endüstri alanında önemli bir işlem olan silindirik taşlama hizmetini sunmaktayız. Silindirik taşlama metoduyla, silindir parçaları, merdaneler ve çelik gibi malzemelerin işlenmesini başarıyla gerçekleştiriyoruz. Taşlama işlemiyle geometrik olarak silindir şekline sahip parçaların yüzeyinde düzeltmeler ve işlem yapma imkanı sağlıyoruz. Müşterilerimizin kullanım yüzeylerindeki verimliliği artırmak için profesyonel yöntemler ve gelişmiş makineler kullanıyoruz. İhtiyaç duyulduğunda yerinde devreye alma ve servis hizmetleri de sunarak müşterilerimize tam destek sağlıyoruz.

Günümüzde, ileri teknolojiye sahip sistemlerle gerçekleştirilen silindirik taşlama işlemleriyle yüksek verimlilik elde etmek mümkündür. Polteks Makina olarak, çeşitli sektörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için silindirik taşlama hizmetlerini sunmaktayız. Silindirik taşlama işlemlerimiz, desteklenen tezgahlar ve profesyonel personel tarafından gerçekleştirilir. İş parçaları, iki punta arasında bağlanarak ve sabit ayaklarla desteklenerek taşlama işlemine tabi tutulur. Bu yöntemle, farklı malzemelerin yüzeyindeki talaşın kolayca kaldırılması sağlanır. Silindirik taşlama yöntemiyle, çeşitli sektörlerdeki ihtiyaçları karşılayan firmalara hizmet sunmaktayız.

Silindirik Taşlama Nedir?

Silindirik taşlama, aşındırma olarak da bilinen bir işlemdir ve farklı malzemelere işlem yapmayı mümkün kılar. Üretim sektöründe faaliyet gösteren fabrika ve sanayi tesislerinde çeşitli taşlama yöntemleri tercih edilir. Yüksek verimli işlerin gerçekleştirildiği modern taşlama makineleri kullanılarak, döner disklerle farklı özelliklere sahip malzemelerin yüzeylerinde pürüzsüzlük elde edilir. Silindirik taşlamanın amaçları arasında farklı özellikteki iş malzemelerinde ölçü hassasiyetini ayarlamak, yüzeydeki sert pürüzleri gidermek, ısıl işlem kaynaklı hataları düzeltmek ve farklı sektörlerde kullanılan malzemelerin yüzey kalitesini artırmak yer alır. Silindirik taşlama sayesinde iş parçalarının daha pürüzsüz bir yüzeye sahip olması sağlanarak kalite artırılır. Bu yöntemde, silindir şeklindeki malzemeler özel olarak tasarlanmış makineler kullanılarak işlenir. Makine taşı ve iş parçasının birlikte dönmesiyle gerçekleştirilen silindirik taşlama yöntemi, geniş bir kullanım alanına sahiptir. İşlemlerin sorunsuz ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için bu alanda uzmanlaşmış profesyonel firmalardan destek almak önemlidir.

Silindirik Taşlamanın Kullanım Alanları

Taşlama tezgahları, her geçen gün artan bir kullanım oranına sahip olan makineler arasında yer almaktadır. Üretim teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte taşlama tezgahları, fabrikaların önemli bir parçası haline gelmiştir ve farklı işlemleri gerçekleştirebilme yeteneğine sahiptir. Silindirik taşlama, bu alanda en çok tercih edilen yöntemlerden biridir. Farklı silindir şekillerindeki malzemelerin yüzeylerindeki çeşitli pürüzlerin giderilmesi için modern makineler kullanılır. Bu yöntemin kullanım alanları, havacılık sanayisi, savunma ve kalıp işleri, medikal fabrikaları ve daha birçok alanda taşlama yöntemiyle silindirik malzemelere işlem yapma gerekliliği doğurur. Silindirik taşlama işlemlerinin kusursuz ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için bu alanda uzmanlaşmış firmalardan destek almak önemlidir.

Polteks Makina olarak geniş bir makine parkuruna ve teknolojik alt yapıya sahibiz, böylece en hassas ölçülerde dahi istenilen toleransları sağlayabiliyoruz. Yüzey pürüzlülüğü Ra: 0,40 ile 12 arasında değişen yüzey kalitesini sağlayabiliyoruz. Üretim kapasitemiz ise Ø1500 x 8000 mm olarak belirlenmiştir.

CNC taşlama tezgahlarımızla silindirik taşlama, konveks taşlama ve konkav taşlama gibi işlemleri gerçekleştirebilmekteyiz.

Hizmetlerimiz
Maecenas tincidunt accumsan mi a dictum. Ut id nibh eu ante aliquam varius.
Ar-Ge Merkezi

İş ortaklarımıza en son teknolojileri sunmaya ve geleceğe yönelik sürdürülebilir bir tekstil endüstrisi için yenilikçi çözümler üretmeye odaklanmaktayız.

KEŞFET
  • Makina Tasarımı ve Geliştirme
  • Verimlilik ve Performans Optimizasyonu
  • Malzeme ve İşleme Teknolojileri Araştırmaları
  • Otomasyon ve Dijitalleşme Çalışmaları
  • Sürdürülebilirlik ve Çevre Dostu İnovasyonlar